2014-01-20 - Recenze – bederní pás Hippsy

20. 1. 2014

Dlouhé roky v podstatě neexistoval způsob, jak mít záda v teple a přitom v tom moct jít mezi lidi. Ačkoli v interiérech je obvykle celoročně nad 20°C a jako jediné oblečení stačí i tričko s krátkým rukávem, je nějakým trendem, že se tato trička stále zkracují. I když člověku není zima, na záda, pokud se posadí nebo ohne, mu prostě táhne – a to i v létě, třeba z puštěné klimatizace.

Před lety se jako novinka objevily bederní pásy Hippsy. Zaujaly mě svým elegantním provedením a širokou barevnou škálou. Jejich prezentace byla působivá a využití smysluplné. Navíc mám ráda vrstvení oblečení, takže se mi líbily i jako módní doplněk. Uvažovala jsem, jak se mi budou hodit v zimě na ven nebo do kanceláře, kde mi bývá z nepochopitelného důvodu hrozná zima, i když tam máme občas tepleji, než doma. Nebo na sport, třeba v zimě na lyže.

Brzy jsem si tři pásy objednala, černý, šedý a bílý, všechny ve stejné velikosti. První dojem bylo naprosté nadšení a ještě dnes, když oblečení pěkně navrstvím, se mi moc líbí.


Jenže již po krátkém nošení se začaly objevovat problémy. Černý pás se mi mírně překroutil a začal být problém ho urovnat tak, aby šev byl rovně a nikde se nic nekrabatilo, ale jinak plnil svou funkci a v podstatě držel na místě, občas bylo potřeba ho během dne urovnat asi jako když se člověk zvedne ze židle a narovná si tričko.

Naopak bílý pás se mi od samého počátku vyhrnoval. Umístění pásu Hippsy po pětiminutové chůzi je následující:


Záměrně jsem výše uvedla, že jsem kupovala všechny tři pásy ve stejné velikosti, protože vyhrnování je údajně projevem příliš těsného pásu. Zatímco černý pás to nedělá vůbec a šedý jen zřídka, bílý je jak kdyby byl vystřelovací. Z toho si odvozuji, že pásy, ač stejné velikosti, stejně velké nejsou.

V podstatě jedinou možností, jak vyhrnování pásu zabránit, je zastrčit ho do kalhot, což ovšem já nechci.

Takže:

  • Myšlenka je super, má to být funkční a ještě pěkné na pohled.
  • Realizace je horší, očividně neodpovídají velikosti a s ohledem na přetáčení pásu asi pokulhává i kvalita zpracování.
  • Cena 300 Kč za kus mi přijde hodně přehnaná, jde v podstatě o obyčejnou látku (95 % bavlna, 5 % lycra) sešitou do tunýlku, což zvládne spíchnout ze starého trička za půl hodiny i nešikovná švadlenka.